Bezpečnost ict

Online test zdarma

Zjistěte, jak dobře je vaše organizace zabezpečená.
Vyplňte jednoduchý online test a my vám zdarma
pošleme vyhodnocení. Výsledek vás možná překvapí.

 

Jsme certifikovaní specialisté

Naši zákazníci, se kterými řešíme bezpečnost ICTBezpečnost ICT

Už jste někdy zažili hackerský útok? Možná, že ano, a ani o tom nevíte. Pravděpodobně jste už slyšeli o vydírání (ransomware), podvodu (phishing) či zneužití počítače (malware, cryptomining).

Stále častěji takovým útokům čelí malé a střední firmy, úřady, zdravotnická zařízení a školy. Tyto organizace totiž věnují ochraně ICT menší pozornost než velké korporace a bývají proto snadnějším cílem.

U nás v Mepatek problematiku kybernetické bezpečnosti pečlivě sledujeme, školíme správce sítě i ICT koordinátory a implementujeme funkční bezpečnostní opatření. Pro zajištění ochrany dat, informačních a komunikačních technologií jsme vyvinuli vlastní program kybernetické bezpečnosti. Jmenuje se ICT pod kontrolou. Tento program obsahuje několik samostatných kroků, které jako celek zajišťují komplexní kybernetickou bezpečnost pro každou organizaci.

ICT pod kontrolou – program kybernetické bezpečnosti

Kontrola bezpečnostních opatření

Zkontrolujeme vaše současná bezpečnostní opatření. Kontrolu provede u vás na místě náš specialista dle našeho unikátního postupu pro odhalení bezpečnostních nedostatků. Výsledkem kontroly je seznam nedostatků a doporučení, jaká opatření zavést nebo která vylepšit. Více informací >

Analýza kybernetické bezpečnosti

V rámci této analýzy důkladně prozkoumáme vaše prostředí, abychom zjistili, jaké zdroje (hardware, software, pracovní čas zaměstnance, data atd.) mají pro vás největší hodnotu, co je nejvíce ohrožuje a jaká je pravděpodobnost jejich napadení. Výstup porovnáme se současným stavem vaší dokumentace ICT bezpečnosti a na základě výsledků vypracujeme návrh opatření a případných úprav. Více informací >

Zavedení zásad kybernetické bezpečnosti

Nemáte zavedeny zásady kybernetické bezpečnosti? Pomůžeme vám. Nemusíte vymýšlet něco, co už bylo vymyšleno. Dostanete od nás know-how a jednoduše ho zapracujete do systému ve vaší organizaci. Více informací >

Audit kybernetické bezpečnosti

Zásady kybernetické bezpečnosti máte zavedeny a potřebujete zkontrolovat, zda je všechno dodržováno bez vad a nedostatků? Provedeme nezávislé hodnocení stavu a aktuálnosti bezpečnostní politiky. Získáte reálný přehled o tom, zda není vaše dokumentace jen dobře popsaný systém v šuplíku. Případný nesoulad popíšeme a dle zkušeností navrhneme způsob nápravy. Více informací >

Napadají vás nějaké dotazy z oblasti kybernetické bezpečnosti, na které byste rádi získali kvalifikovanou odpověď? Využijte bezplatné konzultace s bezpečnostním specialistou formou video schůzky. Stačí, když nám zanecháte kontaktní informace ve formuláři, viz níže. Pošleme vám návrh termínů a vše spolu srozumitelně probereme.

Kontrola bezpečnostních opatření

Mnoho uživatelů si stále myslí, že internetová síť je jakýsi anonymní prostor, kde mohou dělat cokoli. Ochránit citlivá data a zároveň uživatelům umožnit s technologiemi bez většího omezení pracovat, je proto výzvou pro každého správce sítě. My takové výzvy u svých klientů řešíme často a můžeme pomoct i vám.

V rámci služby Kontrola bezpečnostních opatření zjistíme, jaká bezpečnostní opatření a jakým způsobem máte zavedena, a to přímo u vás v prostředí, kde vaše informační a komunikační technologie využíváte. Ke kontrole používáme náš unikátní postup pro odhalení bezpečnostních nedostatků. Tento postup jsme vytvořili s využitím dlouholetých zkušeností při kontrolách a zavádění opatření v podobných organizacích, jako je ta vaše a neustále ho vylepšujeme.

Výsledkem kontroly je zpráva, která obsahuje seznam doporučení, jaká nová bezpečnostní opatření byste měli zavést a která ze stávajících vylepšit. Kromě závěrečné zprávy získáte během provádění kontroly také nový úhel pohledu na zabezpečení dat nejen z hlediska jejich ztráty, ale i z hlediska ochrany osobních údajů v rámci GDPR.

Analýza kybernetické bezpečnosti

Každá organizace disponuje specifickým prostředím a má různou potřebu ochrany svých zdrojů podle jejich důležitosti a hodnoty. Pro někoho v administrativě jsou například důležitější data a osobní údaje a pro někoho ve výrobě zase řízení výrobní technologie a jejich stoprocentní funkčnost.

Analýza kybernetické bezpečnosti je služba, kterou vždy připravujeme přímo na míru procesů a uživatelů konkrétní organizace. V rámci analýzy důkladně prozkoumáme vaše prostředí, abychom zjistili, které zdroje (hardware, software, pracovní čas zaměstnance, data atd..) mají pro vás největší hodnotu, co je nejvíce ohrožuje a jaká je pravděpodobnost jejich napadení.

Co je výsledkem analýzy kybernetické bezpečnosti?

  1. Popis současného stavu vaší ochrany a dokumentace ICT bezpečnosti.
  2. Popis požadovaného stavu s ohledem na ochranu nejcennějších zdrojů ve vaší organizaci.
  3. Návrh opatření a způsobu, jak dosáhnout co nejefektivněji požadovaného stavu.

Během provádění analýzy navíc získáte nový úhel pohledu na kybernetickou bezpečnost a její ochranu ve vaší organizaci.

 

Zásady kybernetické bezpečnosti

Intuitivní rozhodnutí mezi zásady kybernetické bezpečnosti rozhodně nepatří. Proto je důležité zásady popsat, zavést a řídit se jimi. Jen tak máte šanci omezit bezpečnostní rizika ve vaší organizaci na minimum.

My jsme zásady kybernetické bezpečnosti pomáhali definovat a zavést v mnoha organizacích. Pomůžeme i vám. Důležité je, aby byly opravdu funkční a aby neskončily jen jako popsaný papír někde hluboko ve skříni.

Výsledkem naší spolupráce bude komplexní dokumentace a zavedení zásad kybernetické bezpečnosti, kterou si vytvoříte sami dle specifik vaší organizace s podporou našich bezpečnostních specialistů.  

Audit kybernetické bezpečnosti

Díky kontrole bezpečnostních opatření jste objevili všechny nedostatky, analýza kybernetické bezpečnosti vám pomohla určit, která data a technologie je potřeba chránit přednostně, a vytvořili jste zásady kybernetické bezpečnosti. Teď nastává ta chvíle, kdy byste měli prověřit, jak do sebe všechno zapadá a jak uživatelé dodržují zavedená pravidla bezpečného chování.

Audit kybernetické bezpečnosti zkoumá dodržování zavedených zásad, prověřuje chování uživatelů a odhaluje úzká místa celkové bezpečnostní koncepce organizace. Audit doporučujeme dělat pravidelně na základě individuálního plánu činnosti s ohledem na neustále se měnící prostředí.

Výsledkem auditu kybernetické bezpečnosti je zpráva, ze které vyplývá, zda jsou všechny systémy a procesy nejen správně vymyšleny a nastaveny, ale zda jsou také dodržovány a zda je systém bezpečnostních opatření opravdu funkční.

 

Vyplňte formulář a my se vám ozveme nebo se můžete
ozvat vy nám:

info@mepatek.cz
číslo +420 417 534 621