Bezpečnost ict

Test zdarma

Zjistěte, jak dobře je vaše organizace zabezpečená.
Odpovězte na několik jednoduchých otázek a my vám zdarma
pošleme vyhodnocení. Výsledek vás možná překvapí.

 

Jsme certifikovaní specialisté

Naši zákazníci, se kterými řešíme bezpečnost ICTKybernetická bezpečnost ICT

Už jste někdy zažili hackerský útok? Možná, že ano, a ani o tom nevíte. Pravděpodobně jste už slyšeli o vydírání (ransomware), podvodu (phishing) či zneužití počítače (malware, cryptomining).

Stále častěji takovým útokům čelí malé a střední firmy, úřady, zdravotnická zařízení a školy. Tyto organizace totiž věnují ochraně ICT menší pozornost než velké korporace a bývají proto snadnějším cílem.

U nás, ve společnosti Mepatek, problematiku kybernetické bezpečnosti pečlivě sledujeme a díky zkušenostem víme, jak bezpečnost výrazně zvýšit pomocí několika jednoduchých kroků.

Test chování zaměstnanců

Vyzkoušejte, jak se vaši zaměstnanci budou chovat, když jim přijde simulovaný podvodný e-mail. Možná budete překvapení. jak málo z nich zareaguje správně. Více informací >

Kurz základů kybernetické bezpečnosti pro uživatele IT

Vzdělejte své zaměstnance. Pár dobrých návyků a povědomí o tom, jak kybernetický útok vzniká může zachytit většinu problémů ještě před tím, než vzniknou. Kurz základů kybernetické bezpečnosti je certifikován (MSMT- 34482/2020-4-974). Podívejte se co říkají o našem kurzu jeho účastníci nebo si přečtěte více informací >

Kontrola bezpečnostních standardů

Nechejte si zkontrolovat bezpečnostní standardy vašeho IT. Dozvíte se, kde máte slabá místa vašeho zabezpečení a jak je správně odstranit. Více informací >

Chraňte svoji organizaci. Využijte bezplatné konzultace s bezpečnostním specialistou. Stačí, když nám zanecháte kontaktní informace ve formuláři, viz níže. Pošleme vám návrh termínů a vše spolu srozumitelně probereme.

Kontrola bezpečnostních opatření

Mnoho uživatelů si stále myslí, že internetová síť je jakýsi anonymní prostor, kde mohou dělat cokoli. Ochránit citlivá data a zároveň uživatelům umožnit s technologiemi bez většího omezení pracovat, je proto výzvou pro každého správce sítě. My takové výzvy u svých klientů řešíme často a můžeme pomoct i vám.

V rámci služby Kontrola bezpečnostních opatření zjistíme, jaká bezpečnostní opatření a jakým způsobem máte zavedena, a to přímo u vás v prostředí, kde vaše informační a komunikační technologie využíváte. Ke kontrole používáme náš unikátní postup pro odhalení bezpečnostních nedostatků. Tento postup jsme vytvořili s využitím dlouholetých zkušeností při kontrolách a zavádění opatření v podobných organizacích, jako je ta vaše a neustále ho vylepšujeme.

Výsledkem kontroly je zpráva, která obsahuje seznam doporučení, jaká nová bezpečnostní opatření byste měli zavést a která ze stávajících vylepšit. Kromě závěrečné zprávy získáte během provádění kontroly také nový úhel pohledu na zabezpečení dat nejen z hlediska jejich ztráty, ale i z hlediska ochrany osobních údajů v rámci GDPR.

Analýza kybernetické bezpečnosti

Každá organizace disponuje specifickým prostředím a má různou potřebu ochrany svých zdrojů podle jejich důležitosti a hodnoty. Pro někoho v administrativě jsou například důležitější data a osobní údaje a pro někoho ve výrobě zase řízení výrobní technologie a jejich stoprocentní funkčnost.

Analýza kybernetické bezpečnosti je služba, kterou vždy připravujeme přímo na míru procesů a uživatelů konkrétní organizace. V rámci analýzy důkladně prozkoumáme vaše prostředí, abychom zjistili, které zdroje (hardware, software, pracovní čas zaměstnance, data atd..) mají pro vás největší hodnotu, co je nejvíce ohrožuje a jaká je pravděpodobnost jejich napadení.

Co je výsledkem analýzy kybernetické bezpečnosti?

  1. Popis současného stavu vaší ochrany a dokumentace ICT bezpečnosti.
  2. Popis požadovaného stavu s ohledem na ochranu nejcennějších zdrojů ve vaší organizaci.
  3. Návrh opatření a způsobu, jak dosáhnout co nejefektivněji požadovaného stavu.

Během provádění analýzy navíc získáte nový úhel pohledu na kybernetickou bezpečnost a její ochranu ve vaší organizaci.

 

Zásady kybernetické bezpečnosti

Intuitivní rozhodnutí mezi zásady kybernetické bezpečnosti rozhodně nepatří. Proto je důležité zásady popsat, zavést a řídit se jimi. Jen tak máte šanci omezit bezpečnostní rizika ve vaší organizaci na minimum.

My jsme zásady kybernetické bezpečnosti pomáhali definovat a zavést v mnoha organizacích. Pomůžeme i vám. Důležité je, aby byly opravdu funkční a aby neskončily jen jako popsaný papír někde hluboko ve skříni.

Výsledkem naší spolupráce bude komplexní dokumentace a zavedení zásad kybernetické bezpečnosti, kterou si vytvoříte sami dle specifik vaší organizace s podporou našich bezpečnostních specialistů.  

Audit kybernetické bezpečnosti

Díky kontrole bezpečnostních opatření jste objevili všechny nedostatky, analýza kybernetické bezpečnosti vám pomohla určit, která data a technologie je potřeba chránit přednostně, a vytvořili jste zásady kybernetické bezpečnosti. Teď nastává ta chvíle, kdy byste měli prověřit, jak do sebe všechno zapadá a jak uživatelé dodržují zavedená pravidla bezpečného chování.

Audit kybernetické bezpečnosti zkoumá dodržování zavedených zásad, prověřuje chování uživatelů a odhaluje úzká místa celkové bezpečnostní koncepce organizace. Audit doporučujeme dělat pravidelně na základě individuálního plánu činnosti s ohledem na neustále se měnící prostředí.

Výsledkem auditu kybernetické bezpečnosti je zpráva, ze které vyplývá, zda jsou všechny systémy a procesy nejen správně vymyšleny a nastaveny, ale zda jsou také dodržovány a zda je systém bezpečnostních opatření opravdu funkční.

 

Vyplňte formulář a my se vám ozveme nebo se můžete
ozvat vy nám:

info@mepatek.cz
číslo +420 417 534 621